Przed-1900: Amerykańskie statystyki ludności na rok 1890 wykazują tylko 3,615 Polaków w Stanie New Jersey. Polacy byli najczęściej wyznania Rzymskokatolickiego i wiernie praktykowali swoją wiare. Początkowo polscy Katolicy byli zmuszeni podróżować do kościoła św. Antoniego w Jersey City, który został założony w 1884 roku. Pierwsza Polska parafia w mieście Passaic pod wezwaniem w św. Józefa została ustanowiona w 1892 roku.
1908: w tym roku powstaje idea zorganizowania drugiej Polskiej parafii w Passaic. W tym czasie imigracja z Polski była największa i kościół św. Józefa nie mógł pomieścić wszystkich wiernych.
1913: idea powoli staje się rzeczywistością, gdy biskup O'Connor polecił księdzu Ignacemu Szudrowiczowi zorganizować nową parafię pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej.
1918: granice parafii Matki Bożej Różańcowej zostały ustalone w dniu 19 lutego. Pierwszym stałym proboszczem nowej parafii został mianowany ksiądz Stanisław Kruczek. Ksiądz Kruczek przybył do Passaic z Lyndhurst gdzie wybudował kościół pod wezwaniem św. Michała. Z początkiem marca pierwsze Msze Święte odprawiane były w wynajętej sali. Niedługo później ks. Kruczek otrzymał pożyczkę z banku i rozpoczął budowę kościoła parafialnego wraz ze szkołą.
1919: ksiądz Kruczek zlecił wykonanie projektu nowego kościoła dla Fredericka Schwarza, znanego architekta z Paterson. Jesienią tego roku biskup O’Connor przybył aby pobłogosławić pierwszy poziom powstającego kościoła. Od tego czasu to tam parafianie gromadzili się na sprawowaniu Mszy Świętej. Ten wspaniały moment został upamiętniony dwutygodniowymi rekolekcjami.
1920: gotowy kościół został otwarty 1 lutego. Miał 1000 miejsc siedzących, a nad kościołem znajdowala się szkoła parafialna z 17 pomieszczeniami klasowymi. Następnie ks. Kruczek zakupił cztery działki przy kościele pod budowę plebanii.
1921: kościół został konsekrowany 2 stycznia przez arcybiskupa Felixa Guerra z Santiago, Kuba, który odwiedzał w tym czasie księdza proboszcza. W tym roku parafia Matki Bożej Różańcowej liczyła już ponad siedem tysięcy wiernych, zdecydowana większość pochodziła z Polski.
1922: ten rok był rokiem wielkiej radości oraz ogromnej tragedii. Pierwszą Mszę Świętą w nowym kościele odprawił 11 czerwca pochodzący z parafii ks. Franciszek Kowalczyk. Następnego dnia, w poniedziałek, ogień zaprószony w sąsiednim budynku przeniósł się na kościół i spowodował ogromne zniszczenia.
1923: dzięki ogromnemu poświęceniu parafian udało się szybko odbudować kościół i szkołę. Biskup Ernest Coppo z Kimberley (Australia) rekonsekrował świątynię 8 kwietnia, a nowe elektroniczne organy zostały poświęcone w październiku tegoż roku.
1925: 10 listopada do Passaic przybył dostojny gość ks. Arcybiskup Jan F. Cieplak. To tu ks. Arcybiskup zagościł na czas odwiedzin Polskich parafii w Stanach do których jeździł z ks. Kruczkiem.
1926: 22 stycznia ks. Arcybiskup Cieplak otrzymał nominację na arcybiskupa Wilna. Niestety, 17 lutego niespodziewanie zmarł przed objęciem stanowiska. Tłumy przybyły na pogrzeb ks. Arcybiskupa któremu przewodniczył ks. Biskup Schrembs z Cleveland. Arcybiskupa pochowano w Katedrze Wileńskiej.
1927: w tym roku ostatni budynek - dom sióstr zakonnych został wykończony i poświęcony. W ten sposób zostały zakończone prace przy wznoszeniu budynków parafialnych. W przeciągu 10 lat wybudowano wspaniałe budynki parafii Matki Bożej Różańcowej. Siostry Felicjanki owocnie pracowały w szkole parafialnej, a liczba uczniów stale rosła.
1928: 3 czerwca pierwszą Mszę Świętą odprawił ks. Józef Dziewic - parafianin Matki Boskiej Różańcowej.
Dnia 10 sierpnia, wkrótce po radosnych obchodach 10-lecia parafii, jak grom, rozeszła się wiadomość, że ks. Kanonik Kruczek, wraz z księdzem wikariuszem Kowalczykiem, zostają przeniesieni do kościoła św. Stanisława w Newarku. Pożegnanie nastąpiło w dniu 15 sierpnia w kościele w czasie nieszporów. Wszyscy płakali i błagali ks. proboszcza, by nie odchodził i nie zostawił ich sierotami. I stał się cud, który później nazwano "cudem nad rzeką Passaic". Bowiem na drugi dzień, po pożegnaniu się z parafianami, ks. prałat Duffy, Wikariusz Generalny Diecezji, odwołał zarządzenie, pozostawiając obydwóch kapłanów w parafii Matki Boskiej Różańcowej, "aby nie czynić niezasłużonej krzywdy wiernemu i pobożnemu ludowi polskiemu."
1929: szkoła parafialna wspaniale się rozwijała. W tym czasie liczba uczniów przekroczyła 1,000. Była to zasługa wspaniałej pracy Sióstr Felicjanek, które przyczyniły się wielce w tworzeniu parafii Matki Bożej Różańcowej.
1930: druga dekada istnienia parafii to lata poświęcone pracy dalszego rozwoju religijno-duchowego i spłacaniu pożyczek zaciągniętych na budowę kościoła i domów parafialnych. Zostały one jednak zahamowane załamaniem się systemu ekonomicznego w całej Ameryce. W ślad za tym nastąpiło zamknięcie tysięcy banków, utraty zarobków, bezrobocie, i wielki kryzys. Parafia zorganizowała natychmiast "Komitet Ratunkowy" do zbierania funduszy dla biednych.
W tym roku na Boże Narodzenie rozdano biednym rodzinom kilkaset koszyków z artykułami spożywczymi, opał, obuwie i ubrania. Potrzebującym dzieciom szkolnym wydawano gorące dania na obiad. Plebania stała się rzeczywistym biurem zapomogi dla szukających pomocy.
1932: ten rok daje się ciężko odczuwać, i dzieło pomocy potrzebującym w parafii nabiera coraz większych rozmiarów. Dnia 23 maja parafia rozdała potrzebującym 300 worków mąki. Towarzystwa parafialne zakupiły ubrania dla biednych dzieci, które przystępowały w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.
1934: z początkiem roku do parafii z wizytą przybył wielki wódz i bohater Narodu Polskiego: Generał Józef Haller. Zaszczycił parafię Matki Bożej Różańcowej swoją obecnością przez uczestnictwo we Mszy Świętej, a wieczorem na przyjęciu jakie mu przygotowano na sali parafialnej.
27 Maja kolejny parafianin ks. Jan Zak odprawił Mszę Prymicyjną.
1936: nowe honory przypadły parafii w dniu 2 sierpnia, kiedy to na święcie Pułkowym w Poznaniu ks. kanonik Kruczek, odznaczony został orderem "Polonia Restituta", poświęcił sztandar ufundowany przez parafię Matki Bożej Różańcowej i podarował 7 Pułkowi Strzelców Konnych w Poznaniu. Przyjacielska atmosfera między parafią i Armią Polską coraz bardziej się zacieśniła, a echo patriotyzmu parafii Matki Bożej Różańcowej rozległo się niemal po całej Polsce.
1937: dnia 9 grudnia Papież Pius XI powołuje do istnienia Diecezję Paterson. 16 grudnia biskup Thomas McLaughlin został mianowany pierwszym biskupem nowej diecezji.
1938: w tym roku 8 maja parafia obchodziła 20 lat istnienia. Wzdłuż ulicy przepełnionej po obu stronach tłumem wiernych, przez szpaler wojskowego Oddziału Narodowej Gwardii, przy dźwięku kapeli wojskowej i kapeli sierocińca z Lodi, za licznymi sztandarami wszystkich towarzystw parafialnych, odbyła się procesja, w której wzięli udział dygnitarze kościelni i świeccy wraz z ambasadorem Polski na Stany Zjednoczone, Hrabią Jerzym Potockim. Suma została odprawiona w kościele upiększonym przez 54 nowe witraże, dar od parafian za cenę 5,000 dolarów.
1939: po wielu latach ofiarnej służby w parafii, 1 stycznia ks. Kowalczyk został mianowany proboszczem w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Whippany.
W dniu 2 lipca ks. Biskup Thomas McLaughlin odbył pierwszą wizytację pasterską w parafii Matki Bożej Różańcowej. Ks. Biskup, będąc osobistym świadkiem powstawania nowej parafii i biorąc czynny udział w główniejszych uroczystościach kościoła jeszcze jako prałat, mógł teraz doskonale ocenić wysiłki młodej parafii, jak również osiągnięcia religijno-wychowawcze, które zostały wypracowane w tak krótkim czasie.
1939-45: podczas II Wojny Światowej parafia Matki Boskiej Różańcowej ofiarnie wypełniła patriotyczne obowiązki. Z chwilą, kiedy USA przystąpiły do II Wojny Światowej, w Kancelarii Parafialnej sprzedano 200 tysięcy Bondów Wojennych, a ponad 500 parafian udało się na wojenne fronty całego świata.
1941: napaść na Polskę jak również złe wiadomości z frontów drugiej wojny światowej, spowodowały wielki uszczerbek na zdrowiu ks. kanonika Kruczka, który był wielkim patriotą. Jego zdrowie pogarszało się coraz bardziej aż do dnia 21 listopada kiedy dostał wylewu, stracił przytomność i zmarł dwa dni później. Cała parafia została pogrążona w smutku z powodu utraty swojego założyciela, duszpasterza i niezmordowanego w pracy dla dobra swego ludu. Pogrzeb odbył się w dniu 27 listopada przy udziale przeszło 100 kapłanów i niezliczonej liczby wiernych. Ciało ks. kanonika Kruczka zostało złożone na cmentarzu św. Mikołaja w Lodi.
1942: po 3 letniej pracy jako proboszcz w Whippany, ks. Franciszek Kowalczyk, wraca w dniu 1 stycznia jako drugi proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej. Powrót ks. Kowalczyka uśmierzył nieco ból po zmarłym ks. kanoniku, nadzieja pomyślnej przyszłości znów się ożywiła i z nowym zapałem zabrano się do pracy.
1943: formalne rozpoczęcie 25-lecia parafii odbyło się 28 lutego uroczystą procesją i sumą z udziałem duchowieństwa, organizacji i wielkiej liczby wiernych. Parafianie byli dumni z osiągnięć 25-ciu lat istnienia parafii i pomagali z wielką ofiarnością by spłacić długi bankowe. Ofiary wpływały nie tylko od miejscowych parafian, ale i zza oceanów, skąd parafialna młodzież w służbie wojskowej solidaryzując się z parafialną rodziną, pomagała swoimi donacjami w realizacji spłacania długów.
Dodatkowym powodem do radości była w czerwcu Pierwsza Msza kolejnego parafianina ks. Jana Pokrywki.
1944: 17 września, w piątą rocznicę Radzieckiej agresji na Polskę, weterani jednostki Gerald V. Carroll w Passaic podarowali parafii Matki Bożej Różańcowej maszt oraz flagę. Siedemnastometrowy maszt został zainstalowany przy plebanii.
1945: z chwilą zakończenia II Wojny Światowej parafia przywitała powracających z wojny Festiwalem Wielkanocnym i zabawą. Wówczas to powstała idea, by zorganizować Amerykański Legion Weterański, tzw. Rosol-Dul Post #359, nazwany imieniem dwóch parafian, którzy pierwsi zginęli w czasie II Wojny Światowej.
1947: parafianie składali hojne ofiary na sprawy narodowe. Na każdy apel czy to Białego Krzyża Polskiego, czy czerwonego Krzyża Amerykańskiego, czy też jakiejkolwiek innej instytucji dobroczynnej, parafianie chętnie i ofiarnie śpieszyli z pomocą. Kancelaria Parafialna zbierała dobrowolne ofiary na pomoc zniszczonej Polsce, które dwukrotnie przewyższyły ustaloną kwotę.
1948: w tym roku parafia Matki Bożej Różańcowej obchodziła trzydziestą rocznicę swego istnienia. W przygotowaniu na uroczystość została położona nowa posadzka w kościele, zamontowane nowe światła, jak również przeprowadzono zbiórkę pieniędzy. Ostatecznie w dniu 21 listopada odbył się bankiet parafialny na sali, w czasie którego, w obecności Biskupa Tomasza Bolanda, spalono dokumenty pożyczki. Parafia została spłacona.
1951: 19 maja ks. Stanisław Schinski, urodzony i wychowany w parafii Matki Bożej Różańcowej sprawował Pierwszą Mszę Świętą.
1952: ksiądz Kowalczyk niestrudzenie dbał o interesy Polski, służył w wielu organizacjach wspierających potrzebujących rodaków i zdewastowaną Ojczyznę. Za te wszystkie niezliczone zasługi, Polskie władze na uchodźstwie odznaczyły go Złotym Krzyżem Zasługi.
1954: Ojciec Święty Pius XII uhonorował księdza proboszcza Kowalczyka tytułem prałata. Wszyscy parafianie radowali się z wielkiego honoru który otrzymał ich ukochany proboszcz. Uroczyste nadanie tytułu odbyło się 14 listopada pod przewodnictwem biskupa Jamesa McNulty.
1957: ks. prałat Kowalczyk był bardzo aktywny w czasie wojny, wspierał materialnie Ojczyznę w potrzebie. 24 listopada, z okazji 35-lecia kapłaństwa otrzymał Order Odrodzenia Polski, najwyższa odznaka przyznawana przez Polskie władze na uchodźstwie.
1958: 14 grudnia biskup McNulty ponownie przybył na uroczystości do parafii Matki Bożej Różańcowej. Tym razem ksiądz Prałat Kowalczyk został uhonorowany tytułem Infułata.
1961: na początku tego roku parafia nabyła ziemię i budynek naprzeciw plebanii, który został zamieniony na Dom Parafialny, jako siedziba dla Klubu Młodych i innych organizacji parafialnych. Również w tym czasie dokonano renowacji frontu kościoła i schodów.
1964: w tym roku diecezja Paterson przeprowadziła kampanie na rzecz budowy nowego seminarium oraz szkół średnich. Parafia Matki Bożej Różańcowej miała zebrać 84,000 dolarów. Komitet parafialny, pod przewodnictwem ks. proboszcza zebrał ponad 102,000 dolarów.
1966: tysiąclecie Chrześcijaństwa Polski było obchodzone przez miesięczną nowennę, a zakończone 3 dniowym nabożeństwem prowadzonym przez Ojców Paulinów z Doylestown, Pa. W czasie nabożeństw był wystawiony Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, a główne uroczystości 1000-lecia odbyły się w dniu 27 września, na które przybył Ks. Biskup Rubin jako osobisty przedstawiciel Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
1967: już w początkach roku rozpoczęto przygotowania do obchodów Złotego Jubileuszu Parafii. W związku z tym zostało zaplanowane odnowienie kościoła, zgodnie z wymogami Soboru Watykańskiego II. Prezbiterium kościoła zostało całkowicie zmienione, zostały zakupione nowe ławki, nowe dywany i zainstalowana klimatyzacja. Również audytorium zostało odnowione przez nowy sufit i wykładziny ścian.
1968: w dniu 3 marca odbyła się uroczysta Msza Św., związana z 50-leciem parafii. Nastrój przygotowania i radości został nagle przerwany niespodzianą śmiercią księdza prałata Kowalczyka w dniu 8 marca. Wkrótce, 26 marca ks. Biskup Lawrence B Casey mianował ks. Józefa Ducasa trzecim proboszczem Kościoła Matki Bożej Różańcowej w Passaic. Nowy proboszcz prowadził wszystkie przygotowania do uroczystości jubileuszowych poszczególnych towarzystw. Wreszcie, w dniu 17 listopada została odprawiona Msza św. dziękczynna przez ks. Biskupa Caseya, a następnie odbył się bankiet na sali parafialnej.
1974: z końcem czerwca została zamknięta szkoła parafialna. Wśród najważniejszych przyczyn zamknięcia to trudności finansowe, zmniejszająca się liczba dzieci w szkole (w chwili zamknięcia było około 130 dzieci), jak również sugestie Diecezjalnego Wydziału Szkolnego o utworzeniu Szkoły Regionalnej w Passaic, w celu ocalenia Katolickiego Wychowania. Wiele młodych rodzin odeszło z parafii w poszukiwaniu nowych szkół dla swoich dzieci.
1976: w dniu 6 sierpnia, parafię odwiedziło 19 Biskupów Polskich, na czele z Kardynałem Karolem Wojtyłą, biorących udział w Eucharystycznym Kongresie w Filadelfii. Biskupi Polscy przyjechali do kościoła, by odprawić Mszę Świętą w 50 rocznicę śmierci ks. Arcybiskupa Jana Cieplaka, oraz zwiedzić Szpital Św. Marii, gdzie zmarł Arcybiskup. Nikt nie spodziewał się, że główny celebrans i homilista, ks. Kardynał Karol Wojtyła, zostanie po dwóch latach Papieżem Janem Pawłem II.
1976: w tym roku w parafii został wyświęcony pierwszy stały diakon Chester Dziewiatek. Diakon był odpowiedzialny za różnorakie funkcje liturgiczne, uczył religii, organizował parafialny piknik. Diakon Chester służył w parafii aż do śmierci w 1988 roku.
1977: po śmierci biskupa Lawrence B. Casey, Papież Paul VI mianował w grudniu ks. prałata Franka Rodimera, na szóstego biskupa Diecezji Paterson.
1978: z powodu złego stanu zdrowia, ksiądz Józef Ducas złożył rezygnację z urzedu proboszcza. Prośba została przyjęta, i biskup Rodimer, 1 czerwca, mianował księdza Jana Podgórnego, wikariusza parafii św. Józefa w Passaic, na czwartego proboszcza parafii Matki Bożej Różańcowej.
Natychmiast po przybyciu, nowy proboszcz zabrał się za zaniedbany kościół i otoczenie. Z wielkim zapałem i pomocą wikarych, parafian i organizacji parafialnych, duch parafii znacznie się odnowił.
1979: w tym roku powstał chór parafialny. Oficjalny debiut chóru miał miejsce w dzień 25 rocznicy święceń kapłańskich księdza proboszcza Jana Podgórnego.
1981: w święto dziękczynienia otwarto bibliotekę parafialną. Znajdowała się na drugim piętrze dawnej szkoły parafialnej. Większość książek została zakupiona przez proboszcza za ofiary parafian. Były tam książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również historia Polski w dwóch językach.
1982: stan wojenny został wprowadzony w Polsce 13 grudnia 1981. Parafia Matki Bożej Różańcowej jako pierwsza odpowiedziała pomocą. 30 stycznia odbył się dzień solidarności z Polską. Specjalna Msza św. odprawiona została w intencji zagrożonej ojczyzny.
1985: w dzień pracy 2 września w pobliżu kościoła Matki Bożej Różańcowej zdarzyła się jedna z największych katastrof w dziejach stanu New Jersey. Dwóch nastolatków podpaliło kosz na śmieci, ogień rozproszył się błyskawicznie. W ciągu kilku godzin całkowicie spłonął kompleks osiemanstu fabryk znajdujących się na ósmej, dziewiątej i dziesiątej ulicy. Spłonęły dwadzieścia trzy domy mieszkalne. Pożar kosztował 400 milionów dolarów, 2200 miejsc pracy zostało bezpowrotnie straconych. Ksiądz Jan Podgórny zorganizował schronisko w parafii, a parafianie zgłaszali się na ochotnika by służyć potrzebującym. 150 rodzin (400 osób) znalazło schronienie w parafii Matki Bożej Różańcowej.
1986-87: to lata spełnienia wielkich nadziei Polskich imigrantów. Reforma imigracyjna objęła wszystkich przybyłych do Stanów przed 1982 rokiem i objęła 3 miliony ludzi. Ksiądz proboszcz, razem z ochotnikami z parafii, pomógł zalegalizować pobyt setkom Polaków. Na prośbę proboszcza zorganizowano biuro imigracyjne w sali pod kościołem, by szybciej i sprawniej rozpatrywać wnioski.
1989: 18 marca papież Jan Paweł II docenił pracowitość i pobożność księdza Jana Podgórnego i uhonorował go tytułem prałata.
1992: ks. prałat Podgórny rozpoczął uroczyste obchody Diamentowego Jubileuszu parafialnym piknikiem we wrześniu. Powołał również Komitet Obchodu Jubileuszu, na czele którego stanął Edward Szwalek. W duchu jubileuszu został przeprowadzony pokaz mody i kolacja, urządzone przez Towarzystwo Różańcowe.
1993: w niedzielę 3 stycznia Chór Chopina urządził koncert pieśni religijnych w kościele. Dziękczynna Msza Święta koncelebrowana przez księdza Biskupa Franka Rodimera w otoczeniu zaproszonych gości odbyła się w dniu 7 marca na sumie, w wypełnionym po brzegi kościele. Oficjalnie obchody Diamentowego Jubileuszu zostały zakończone bankietem parafialnym w restauracji The Fiesta w dniu 19 maja.
2000: po dwudziestu dwóch latach wiernej służby, 21 lipca ks. Prałat Jan Podgórny przeszedł na zasłużoną emeryturę i wyjechał do Polski. Biskup Rodimer mianował nowym proboszczem księdza Stefana Lasa, który dotychczas pełnił funkcję wikariusza parafii.
Nowy ks. proboszcz przeprowadził szereg remontów. Jeszcze tego lata wymieniono urządzenia klimatyzujące w kościele które kosztowały $37,600.
Diecezja Paterson rozpoczęła $40 milionową kampanię „Przygotujcie drogę.” Parafia Matki Bożej Różańcowej miała zebrać $255,000 dolarów.
2001: atak na Nowy Jork, 11 września, był najważniejszym wydarzeniem tego roku. Przerażeni ludzie szybko gromadzili się w kościołach, polecając Bogu niewiadomą przyszłość. Tłumy zbierały się na nabożeństwach w intencji pokoju na świecie. Za dusze ofiar oraz pocieszenie dla rodzin ofiar modlił się również Papież Jan Paweł II. W Polsce żałobę narodową ogłosił prezydent Kwaśniewski.
2002: 20 kwietnia Klub Młodych obchodził 75-lecie istnienia. Tydzień później 50 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą. 8 września odbył się doroczny piknik parafialny. Dzięki zaangażowaniu wielu parafian, jak zwykle zakończył się wielkim sukcesem.
2003: 25 stycznia Gwardia Honorowa zorganizowała Opłatek. Wspaniała tradycja na rozpoczęcie nowego roku, jak i zakończenie okresu świątecznego. W tym samym tygodniu, grupa młodzieżowa św. Marii Goretti zaprezentowała Jasełka. Widzowie byli pod wielkim wrażeniem gry młodych aktorów.
W czerwcu rozpoczęła się przebudowa Sali św. Teresy na kaplicę. Zebrano ofiary na remonty, zainstalowano nową klimatyzację pod chórem. Polskie przedszkole mieszczące się w konwencie przyjmowało dzieci.
16 listopada otworzono sklepik religijny. Znajduje się on z tyłu kościoła przy wejściu od strony konwentu. Parafianie mogą się tam zaopatrzyć w różnego rodzaju przedmioty religijne.
2004: 15 lutego Biskup Frank Rodimer przybył aby udzielić sakramentu Bierzmowania. Była to jego ostatnia wizyta w parafii przed odejściem na emeryturę. Kampania „Przygotujcie drogę” okazała się wielkim sukcesem. Ponieważ parafia Matki Bożej Różańcowej przekroczyła nałożoną kwotę, diecezja zwróciła ponad 30,000 dolarów.
Tego roku zakupiono nowe Polskie i Angielskie śpiewniki do kościoła.
2005: na dzień 2 kwietnia zaplanowano pierwszy doroczny Bal Pułaskiego. Niestety smutne wieści przybyły z Watykanu, które na długo pozostaną w pamięci każdego Polaka. Nasz największy rodak, umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II, pozostawił nas sierotami. Następnego dnia specjalna Msza żałobna została odprawiona przez biskupa Arthura Serratelli. Wierni odmawiali Różaniec Święty w różnych językach w intencji Papieża.
W tym roku podjęto decyzje o instalacji windy w kościele. Winda była niezbędna dla osób starszych i niepełnosprawnych. Koszt całkowity to 135,000 dolarów.
3 lipca Sumę o 10:30 celebrował Kardynał Józef Glemp, Prymas Polski. Biskup Arthur Serratelli oraz księża z Polskich parafii koncelebrowali. Nie trzeba wspominać, że kościół był wypełniony do ostatniego miejsca.
2011: W niedzielę 23 października, w czasie Mszy św. o godz. 10:30 zostały uroczyście wniesione do Świątyni Matki Bożej Różańcowej relikwie św. Jana Pawła II, które parafia otrzymała z rąk Ks. Stanisława Kardynała Dziwisza. Podczas Eucharystii wszyscy zgromadzeni mieli okazję ucałowania relikwii Świętego. Dokonano też poświęcenia obrazu św. Jana Pawła II, przed którym w ramach duchowych przygotowań do ninijszej uroczystości, wspólnota parafialna odmawiała nowennę.
2012: 1 lipca 2012 roku parafia Matki Bożej Rożańcowej i okoliczna polonia cieszy się wizytą Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, osobistego Sekretarza Jana Pawła II i Arcybiskupa Archidiecezji Krakowskiej. Ks. Kardynał poświęcił pomnik Św. Jana Pawła II, odprawił Mszę św. oraz wygłosił homilie. Wobec licznie zebranych wiernych, okolicznej polonii i duchowieństwa Ks. Arthur J. Serratelli, ordynariusz diecezji Paterson ustanowił w parafii Matki Bożej Różańcowej Diecezjalne Sanktuarium Św. Jana Pawła II.
Witaj w naszej tętniącej życiem parafii. Cieszymy się że jesteś z nami.